Cynkowanie ogniowe Częstochowa

Cynkowanie Częstochowa
Cynkowanie ogniowe polega na nakładaniu mechanicznie powłoki cynku na stal, poprzez zanurzenie przygotowanych wcześniej wyrobów stalowych w kąpieli płynnego cynku. Pozwala to na równomierne i dokładne pokrywanie cynkowanego elementu warstwą cynku, nawet w trudno dostępnych miejscach.
Cynkowanie ogniowe jest najskuteczniejszą metodą zabezpieczenia przed korozją bez zmiany właściwości stali. Zapewnia wieloletnią ochronę nawet na kilkadziesiąt lat! Ocynkowane elementy mogą być później malowane.

Cynkowanie zwiększa także odporność powierzchni na uderzenia, dzięki zróżnicowanej twardości warstw. Stop stali i cynku nadaje elementom twardość, natomiast zewnętrzna powłoka miękkiego cynku skutecznie absorbuje uszkodzenia.

Przygotowanie do cynkowania

Aby mógł zajść proces cynkowania, którego efektem będzie trwała i nieprzepuszczalna powłoka, powierzchnia stali musi zostać oczyszczona poprzez:

  • odtłuszczanie – usunięcie z powierzchni metalu zatłuszczeń powstałych podczas produkcji, transportu czy przechowywania;
  • trawienie – usunięcie substancji niemetalicznych, takich jak rdza;
  • topnikowanie – poprawienie zwilżalności podłoża przez ciekły cynk, a także zabezpieczenie odtłuszczonego i wytrawionego wyrobu przed utlenianiem powierzchni, aż do momentu zanurzenia w roztopionym cynku.

Jak przebiega cynkowanie?

Element stalowy zanurzany jest w cynku o temperaturze 445-460 °C na okres kilkunastu minut. Pozwala to na utworzenie się warstwy stopu na styku obu metali. Proces przebiega nadal po wyjęciu prefabrykowanego elementu aż do osiągnięcia normalnej temperatury.

Oferujemy usługi cynkowania elementów o długości do 7 metrów takich jak: ogrodzenia, konstrukcje budowlane, balustrady, kraty i inne wyroby.
Zapewniamy korzystne warunki współpracy oraz szybką realizację zleceń, nawet w ciągu 5-6 dni roboczych.
Wyroby przeznaczone do cynkowania odbieramy w siedzibie firmy Bram-Bud lub bezpośrednio od klienta.